En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları
En ucuz trafik sigortası ne kadar öğrenmek için trafik sigortası hesaplama yapın

Trafik Sigortası Hesaplama

Trafik sigortası devlet tarafından denetlenen bir sigorta türü olmasından dolayı her yıl düzenli olarak yaptırılmalı hatta daha süresi dolmadan yenilenmelidir. Trafik sigortası bir yıllık yaptırılmaktadır. Bu sebeple trafik sigortası hesaplamaları da her yıl güncellenmektedir.

Her sigorta şirketinin trafik sigorta hesaplamaları değişiklik göstermektedir çünkü her sigorta şirketinin sunduğu hizmetler farklıdır. Trafik sigorta hesaplamada fiyat farklılığı yaratan özellikler ilk olarak, aracın tipi ve ilidir.

Trafik sigorta hesaplama günümüzde daha çok tercih edilen bir yol olan internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden gireceğiniz bir trafik sigorta hesaplama sitesinde birçok sigorta şirketinden teklif alabilmekte ve karşılaştırma yapabilmektesiniz. Böylece tek bir form doldurarak en uygun trafik sigorta hesaplaması yaptırılabilmektedir.

Trafik Sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Trafik sigortası olmayan bir araç tespit edildiği anda araç çekilmektedir. Aracın başına bir kaza geldiği zaman trafik sigortası karşı taraftaki aracın hasarını kazaya sebep olan araç sahibinin suçluluğu oranında ödemektedir. Trafik kasko hesaplamada aracın hasarsızlığının olması indirim sağlarken, aracın hasar yapması ek prim ödemesine sebep olmaktadır.