En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları
En ucuz trafik sigortası ne kadar öğrenmek için trafik sigortası hesaplama yapın

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası her aracın yaptırması zorunlu bir sigorta türüdür. Trafik sırasında trafik sigortasını yaptırmayan bir araç tespit edildiği anda araç çekilmekte ve ceza kesilmektedir. Bu sebeple araç sahiplerinin düzenli olarak trafik sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. Trafik sigortası yaptıracak araç sahipleri öncelikle birçok sigorta şirketinden trafik sigortası fiyatı almalıdır. Karşılaştırma yaparak en ucuz ve güvenilir trafik sigortası şirketini seçmelidir.

Trafik sigortası fiyatları her aracın marka, modeline çok az bir değişim gösterirken en çok etkileyen faktör aracın tipi ve ilidir. Hususi otomobiller için yaklaşık olarak aynı trafik sigorta fiyatları belirlenmektedir.

Trafik sigortasında bir araç hasara uğradığı zaman sigorta şirketi aracın kendi hasarını ödememektedir. Bu sebeple araç sahiplerinin kendi hasar miktarlarını karşılamak amacıyla kasko sigortası yaptırması önerilmektedir.Trafik sigortasında sigorta şirketi karşı aracın hasarını suçluluk oranında ödemektedir.

Trafik sigorta fiyatını öğrenmek isteyen bir araç sahibi web siteleri aracılığıyla zaman kaybı yaşamadan aracının trafik sigorta fiyatını tespit edebilmektedir. Trafik sigortası fiyatları her yıl değişmektedir. Bunun sebebi ülkemizin her yıl ekonomik, sosyal, siyasal durumlarıdır. Trafik sigorta T.C. sınırları içerisinde geçerli olmaktadır.