En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları
En ucuz trafik sigortası ne kadar öğrenmek için trafik sigortası hesaplama yapın

Araç Sigorta Fiyatları

Araç sigortası olarak en yaygın iki örneği verebiliriz; kasko sigorta, trafik sigortası. Araç sigorta fiyatları sigorta çeşidine göre farklılık göstermektedir. Kasko sigorta daha kapsamlıdır ve isteğe bağlı yapılmaktadır. Trafik sigortası ise zorunlu olarak yapılmakta ve daha az riski teminat altına almaktadır. Araç sigorta türlerine göre fiyatlarını karşılaştıracak olursak trafik kaskosu için daha ucuz fiyatlar alınabilmektedir.

Araç sigorta fiyatları yıldan yıla değişiklik göstermekte yani her yıl araç sigortası fiyatları güncellenmektedir. Her yıl fiyatların değişmesinde ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum etki göstermektedir. Her sigorta şirketi kendi araç sigorta fiyatını belirlemektedir. Bu yüzden ucuz bir fiyat almak için birçok sigorta şirketinden teklif alınmalıdır.

Araç sigorta şirketlerinden teklif almanın en kısa yolu internettir. İnternet üzerinden web siteleri aracılığıyla bir form doldurarak birçok sigorta şirketinden teklif alınabilmektedir. Karşılaştırma yaparak en ucuz araç sigorta fiyatına ulaşılabilmektedir. Araç sigorta fiyatı aracın markası, modeli, ili, tipi, sigorta türü, hasarsızlık ve araç sahibinin ehliyet ve ruhsat özelliklerine göre değişmektedir.